На свято Водохреща на полтавському заводі «Світанок» традиційно освятили воду, виробничі й складські приміщення. Обряд освячення теж традиційно провів архієпископ Полтавський та Кременчуцький Федір. Він помолився разом зі співробітниками заводу «Світанок», благословив колектив на працю, розповів про свято Водохрещі й не лише про нього.

— Вода має для нас велике значення. Без води людина не може жити, тому Христос освятив саме її, увійшовши у води Йордану. І тепер щороку, коли священики й народ божий моляться, вода освячується, — зазначив архієпископ Полтавський та Кременчуцький Федір. — І навіть ті, хто не вірує, не можуть заперечити той факт, що освячена вода не псується, вона може стояти тривалий час і зберігати свіжість ніби тільки-но набрана. Це свідчення того, що є Бог, а коли Бог є, то й усе, що сказане в Біблії, — правда.

Пам’ятаєте, як місяць тому багато хто готувався до кінця світу. Люди будували бункери, купували свічки, сірники тощо. Нерозумно робили, але мільйони людей вірили в цю неправду. Кінець світу, коли він насправді настане, буде іншим. Це буде друге пришестя Христа. Перший раз Він прийшов як раб, сказано в Біблії. Його розіп’яли. Він помер і воскрес, перемігши смерть. Такий був задум Божий, щоб урятувати нас, людей. А друге пришестя Його буде у славі. Він прийде як Бог, як Цар. Оце буде кінець світу. І тоді усі, хто жив на Землі, воскреснуть і стануть на страшний суд, і Господь розсудить усіх нас. І на суді цьому відкриється гріх кожного. Якщо людина не покаялася за життя і не змінилася, то піде в пекло.

Тому, як говорить Біблія, «шукайте Бога, доки можна знайти Його». Доки ви живете на цій Землі, шукайте Бога. Бог не дивиться на посади, Він дивиться на серце людини. А серце кожної людини здатне робити добро. Робіть добро, не обманюйте, не крадіть, не зраджуйте, не чиніть тяжких гріхів. Приходьте в храм, сповідуйтеся. Доки є можливість, шукайте Бога й живіть за заповідями Божими. Тоді, коли настане справжній кінець світу, вам не треба буде купувати свічки. Бо ваша свічка горітиме в серці вашому — це ваша віра в Бога.

До води, освяченої на Водохреще, потрібно ставитися по-особливому й приймати її з вірою, з молитвою чи, хоча б, із хресним знаменням. Тоді вона зцілятиме людину і духовно, і тілесно. Якщо людина споживатиме воду без благоговіння й віри, то й користі не буде. Бо за Христом ходило багато людей, а зцілення отримали не всі, а лише ті, хто з вірою ішов за Спасителем.

Освячену воду треба зберігати як коштовну дорогу річ. Добре споживати натщесерце з молитвою і вірою.

…Як зазначив директор ТОВ «Світанок» Владислав Галустян, нинішнього року на заводі було освячено майже 160 тонн води.

— Приблизно протягом тижня наші споживачі зможуть придбати освячену воду, — зазначив Владислав Мартинович. — На пляшках об’ємом 18,9 літра міститиметься спеціальна позначка про те, що вода освячена на свято Водохреща. Традиція освячувати воду існує на нашому підприємстві вже п’ять років, і ця традиція вже переросла у виробничу необхідність. Свято Водохреща в нашому колективі чекають особливо, й співробітники із задоволенням приходять на цей обряд. Покупці «Полтавської Джерельної» на це свято теж чекають. Ми вже помітили, що за кілька днів перед Водохрещем попит на нашу воду дещо зменшується. А от після свята об’єми продажу води зростають у два-три рази. Отже, можемо констатувати, що хороша традиція у нас прижилася.

Оксана КЛОЧКО

«Вечірня Полтава»

Top