Щороку фасована вода набуває все більшого попиту і, як наслідок зростає пропозиція, та незважаючи на це, в Україні відсутня чітка класифікація та нормативна документація, яка б регламентувала різновиди води.

Фасовані води поділяються на дві категорії: мінеральна та питна.

Мінеральна – вода, що добувається тільки з відповідних джерел (свердловин) та має спеціальний хімічний склад. Такі води, як правило, вживають як лікувальний засіб. Пити «мінералку» краще за все, безпосередньо біля джерела, у певному температурному режимі, та згідно встановленого графіку, а інакше вона може завдати шкоди організму. Мінеральні води вживають за призначенням лікаря, а купувати такі води краще у аптеці. Не можна мінеральною водою замінювати звичайну питну. Неконтрольоване вживання мінеральної води призводить до змін кислотного балансу організму і, замість лікування, можна «заробити» собі проблему. Висновок: мінеральну воду можна пити нечасто і в невеликій кількості, перед вживанням рекомендовано порадитися з лікарем.

Питна - вода, що відповідає нормативним документам та жорстким вимогам по хімічному складу, фізичним властивостям та бактеріологічних показниках. В ній є мінеральні солі та мікроелементи необхідні для життєдіяльності людини. Така вода придатна для споживання в сирому вигляді, без жодних застережень, навіть маленьким дітям, на ній можна готувати їжу та напої. Висновок: питна вода призначена для щоденного вживання. Фахівці рекомендують випивати 6-8 склянок такої води на день для забезпечення нормального функціонування організму та гарного самопочуття.

Тож рекомендуємо ретельно та відповідально ставитися до вибору цього життєво необхідного продукту. Підвищуйте культуру споживання, цікавтеся результатами наукових досліджень щодо впливу води на стан здоров’я.

Думка експерта: Світлана ЦВІРЕНКО, лікар, доцент кафедри педіатрії № 1 Української медичної стоматологічної академії. Обирайте питну воду. Мінеральна вода за своїми властивостями є лікувальною, тому для її вживання людина повинна мати показання. Якщо є проблеми з кишково-шлунковим трактом, нирками, обміном речовин, то вживання такої води загострює захворювання. Воду столову газовану діти можуть вживати з дворічного віку. Проте небажане її часте вживання, адже, подразнюючи кишково-шлунковий тракт, може викликати коліки, відрижки. У спеку дитина повинна випивати за власним бажанням стільки води, скільки потребує організм.

Дійсно якісні питні води «Полтавська Джерельна» та «Полтавські Джерела» пропонує завод «Світанок». Саме ці води виробляють керуючись гаслом «Наша вода – ваше здоров`я!» Будьте здорові!
Top