Чим напоїти дитину в літню спеку? Цим питанням переймаються практично всі батьки, адже хочеться, щоб напій не завдав шкоди здоров’ю дитини і при цьому малюк пив його з задоволенням. Під час спеки потреба людського організму у воді значно зростає – і не дивно, бо він намагається підтримувати температуру тіла приблизно на одному рівні, незалежно від коливань температури навколишнього середовища. Один із шляхів боротьби з перегріванням – потовиділення, на яке і потрібна додаткова рідина.

Соки, води, напої… Чим же поновлювати запаси рідини в організмі? Вибір широкий – столова й мінеральна вода, соки, напої, фруктові відвари. – Найкраще підтримувати водний баланс з допомогою столової води, – говорить доцент кафедри педіатрії Української медичної стоматологічної академії Світлана Цвіренко. – Мінеральні води дають лікувальний ефект, їх не заборонено давати дітям, але кожна мінералка призначається за певними показами, у певних об’ємах, як медикамент. Просто вгамовувати нею спрагу не варто нікому, навіть дорослим, бо якщо існують проблеми шлунково-кишкового тракту, нирок чи обміну речовин, таке вживання може загострити захворювання, тим паче на фоні більш інтенсивного обміну речовин у спекотні дні. Столову газовану воду дітям можна зрідка давати, але тільки з 2-річного віку. До цього віку не варто, бо вона подразнює шлунково-кишковий тракт, викликає кольки. – П’ятдесят відсотків базисного здоров’я – це спосіб життя, який веде людина, тому завдання батьків – навчити дитину жити правильно, харчуватися і пити теж правильно, – зауважує Світлана Цвіренко. – Але ще Луї Пастер говорив, що 80 відсотків хвороб ми випиваємо з водою, тож постає питання – а яку ж воду пити? Вода з водогону не корисна для дитини, бо містить сполуки хлору, велику кількість фтору, що негативно впливає на організм, котрий росте. Залишається або фільтрація води, або кип’ятіння. Але фільтр потрібно правильно підібрати, інакше можна нашкодити, навпаки забруднивши воду. Дистильовану воду вживати не варто, бо вода повинна містити мікроелементи, необхідні для організму. В ній має бути практично вся таблиця Мендєлєєва у певній кількості і співвідношенні. Кип’ятіння води вирішує проблему знезараження, однак кип’ятіння може не тільки покращувати, а й погіршувати воду, бо під час нього можуть утворюватися сполуки токсичніші, ніж були первинно. Це стосується нітратів і хлорування. Хлор частково випаровується, але разом з тим утворює у воді більше 2 тисяч сполук, які невідомо як впливатимуть на організм. Єдиною альтернативою лишається пляшкована столова вода.

Жива вода
Сьогодні в продажу пропонується два основних види пляшкованих вод: мінеральна і питна (очищена питна) вода. – Згідно з існуючими державними стандартами на питні води, вважається, що столові питні води повинні мати мінералізацію не вище одного грама на літр, при відсутності специфічних біологічно-активних компонентів. Якщо така вода має ще природну біоенергетику, яка дуже важлива для організму людини, то таку можна пити без обмежень, – вважає директор Українського інституту екології людини Михайло Курик. – Багато спеціалістів, що займаються проблемою якісних питних вод, вважають, що коли природну воду помістити в полімерний контейнер, то вона буде суттєво відрізнятися від так званої вільної води із природного джерела. Для характеристики якості природних фасованих вод, крім хімічних і мікробіологічних характеристик, обов’язково необхідно контролювати структурну, а з нею і біоенергетичну якість природної питної води. Дослідження структури природних питних вод засвідчують, що природна вода – це структурно упорядкована вода. Окрім цього, високоякісна природна питна вода має бути живою. Наш інститут проводить постійні фізичні дослідження властивостей пляшкованих питних вод, які сьогодні є на ринку. На превеликий жаль, виявляється дуже мало води найвищої якості, яка має високу природну біоенергетику, структурно упорядкована й максимально наближена до властивостей зв’язаної води організму людини. Полтавцям пощастило, у них є така вода – «Полтавська джерельна».

Найкраща вода – природна
Часто споживач дивиться на якість води через призму кількості її реклами на телебаченні. Проте не завжди розрекламована вода справді якісна. – Найкраща вода – природна, вся інша, у яку втручається людина, має вже не ту якість. Полтавська вода – це не наша заслуга, нам її дав Господь, і наша задача – не нашкодити їй, доставити її до споживача у природному вигляді, – вважає голова ТОВ «Світанок», котре виробляє «Полтавську джерельну», Володимир Христофоров. – З допомогою методу озонування, широко розповсюдженого в усьому світі, ми проводимо мікробіологічну обробку води, яка не впливає на її хімічний склад. Вода лишається у природному вигляді.

Наталія ВІСИЧ
Top