11.11.2015

Експерти визнали «Полтавську Джерельну» питною водою найвищої якості

Полтавський завод «Світанок» майже 20 років виготовляє питну воду «Полтавська Джерельна» і, здавалося б, завоював уже всі можливі медалі на професійних конкурсах. Але у нас, споживачів, знову є привід привітати працівників «Світанку» з новою перемогою. Нещодавно експертною радою Українського інституту екології людини «Полтавська Джерельна» була названа однією з найкращих питних вод в Україні (у конкурсі досліджувалися майже 90 марок питних вод), обійшовши такі відомі торгові марки, як «Моршинська», «Березівська», «Старий Миргород», «Знаменівська», «Малятко». Також експертна рада рекомендувала виробникові додати до назви «Полтавська Джерельна» слово «Прайм», аби підкреслити її унікальність.

Воду, яка призначається для споживання людиною, вчені досліджують давно. І дійшли висновку, що найбезпечнішою на сьогодні є бутильована вода. Йдеться, звичайно, про ту, що пропонується відповідальними виробниками. Просто фільтрована чи така, що зазнала зворотного осмосу й стала чистою, але абсолютно не корисною, — в розрахунок не береться. Оскільки побутові фільтри, які продаються на нашому ринку, переважно універсальні, а не підібрані індивідуально до кожної води, вони малоефективні. Та й процесу обслуговування і вчасної заміни витратних матеріалів споживачі зазвичай не дотримуються. Тому дає їхнє використання користь людині чи навпаки — це ще запитання.

Багато хто й досі вважає мінеральну воду панацеєю від усіх негараздів зі здоров’ям. Але це не зовсім так. Однією з відмінностей між мінеральною і питною водою є більш жорсткі вимоги до показників безпеки для питних вод.

— Якісна питна вода підходить для щоденного споживання людиною, тоді як мінеральна має, зазвичай, лікувальні властивості й повинна бути призначена лікарем, — розповідає начальник лабораторії ТОВ «Завод продтоварів «Світанок» Лілія Гуленко. — На сьогодні, як це не парадоксально, максимальні вимоги до деяких санітарно­токсикологічних показників питних вод значно жорсткіші, ніж до мінеральних. Так, максимальна концентрація кадмію, ртуті і свинцю допускається в 10 разів більшою у мінеральних водах, ніж у питних. А максимальна концентрація миш’яку, селену, цинку — у 5 разів. На підтвердження того, що мінеральні лікувально-столові води призначені для виконання лікувальної функції, радимо споживачам завжди звертати свою увагу на етикетку. Так, згідно чинного законодавства етикетка продукції з мінеральною лікувально-столовою водою повинна обов’язково містити наступну інформацію: "Застосовувати як лікувальний за призначенням лікаря і як столовий напій у разі несистематичного вживання протягом не більше ніж 30 днів з інтервалом 3-6 місяців.", тоді як питна вода призначена для щоденного споживання без будь-яких обмежень.

Усім сучасним вимогам щодо якості питної води вже багато років бездоганно відповідає «Полтавська Джерельна». Нещодавно це знову підтвердила група фахівців на чолі з директором Українського інституту екології людини професором Михайлом Куриком. Нижче наводимо висновок експертної ради:

«Інститут екології людини провів нові дослідження фасованої води «Полтавська Джерельна», й було доведено, що фасована вода «Полтавська Джерельна» — це вода, яка за своїми фізичними характеристиками відповідає воді найвищої якості. За розробленою технологією отримання структурованої питної води розпочато випуск нової фасованої води «Полтавська Джерельна», з якою були проведені лабораторні дослідження (стабільність усіх фізичних характеристик, особливо структурності, анізотропності її структури, значення і знак окислювально­відновлювального потенціалу як функції терміну зберігання у фасованій тарі (ПЕТ та скляних пляшках), стабільність виміряних фізичних параметрів води під час зберігання в закритих ємностях).

А тепер — висновок про якість фасова­
ної питної води після обробки УФ­випромі­нюванням.

Про результати усіх особливостей фізичних і структурних властивостей води «Полтавська Джерельна» після УФ­випромінювання заслухано й обговорено на спільному засідання Вченої ради Інституту екології людини й відділу молекулярної фотоелектроніки Інституту фізики НАН України від 1 липня
2015 року (протокол № 7) й рекомендовано як офіційний висновок про найвищу якість питної води «Полтавська Джерельна».

Загалом питні води фахівці поділяють за трьома класами якості.

— Так, зокрема, дитячу воду «Малятко», «Ордана», «Біола» за результатами досліджень Українським інститутом екології людини віднесено лише до вод середньої якості, — пояснює начальник лабораторії
ТОВ «Світанок» Лілія Гуленко. — Такі води, як «Бонаква», «Березівська», «Старий Миргород» та інші віднесено до вод високої якості. Статус найвищої якості отримала «Полтавська Джерельна». Згідно з науковим висновком Українського інституту екології людини, питна вода «Полтавська Джерельна» екологічно чиста, біоенергоінформаційно максимально відповідає властивостям внутрішньоклітинної води організму людини.

Полтавцям пощастило, що у них є така вода, як «Полтавська Джерельна». Вона допоможе нормалізувати роботу внутрішніх органів, зміцнити природні захисні механізми, підвищити загальний тонус організму.

Тож запитання, яку воду пити вдома, на навчанні чи на роботі, просто не виникає. Звичайно, «Полтавську Джерельну» — досконалу від природи й дбайливо збережену виробником. Тим паче, що «Світанок» пропонує найрізноманітнішу розфасовку — від півлітрових пляшок до великих, ємністю 18,9 літра, призначених для помп і кулерів. Придбати «Полтавську Джерельну» можна як у магазинах міста, так і в фірмовій мережі «Світанку», чи замовити доставку безпосередньо додому або в офіс.

Пам’ятаймо, що людина складається на 70—80% з води. Вода є першоджерелом життя, тож споживати якісну природну воду — одне з найважливіших правил для всіх, хто турбується про своє здоров’я. Тому, купуючи чергову пляшку води, замисліться над цим і зробіть правильний вибір! Адже завод «Світанок» недаремно обрав і багаторічною працею підтвердив свій девіз: «Наша вода — Ваше здоров’я!».

Газета "Вечірня Полтава" вип. № 45 від 11.11.2015р.

Top